چاپ کردن این صفحه

گیلان جزو استان‌های با درصد بالای طلاق است/گیلان در زاد و ولد جزو آخرین استان‌های کشور

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ، دبیر نخستین همایش تخصصی خانواده ایرانی اظهار کرد: این همایش با سخنران سردار حسین یکتا در رشت برگزار می‌شود.

مجید ذاتی‌حقیقی، آمار طلاق در گیلان را بالا دانست و تصریح کرد: گیلان جزو استان‌های با درصد بالای طلاق است و با برگزاری همایش‌های تخصصی خانواده درصدد هستیم تا آمارهای منفی را به مثبت تبدیل کنیم.

وی راه‌اندازی موسسه تحکیم خانواده حیات طیبه را در راستای ترویج ازدواج آگاهانه و آسان ذکر کرد و افزود: تثبیت و تحکیم بنیان خانواده، جلوگیری از فروپاشی خانواده، کاهش طلاق و ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی از جمله اهداف موسسه مذکور است.

مدیر عامل موسسه تحکیم خانواده حیات طیبه با بیان اینکه از هر سه ازدواج در گیلان یک یا دو ازدواج منجر به طلاق می‌شود، تصریح کرد: گیلان در زاد و ولد نیز جزو آخرین استان‌های کشور محسوب می‌شود و عنوان پیرترین استان را نیز به خود اختصاص داده است.

وی فراهم آوردن شرایط مناسب ازدواج برای جوانان را مهم دانست و یادآور شد: موسسه مذکور با 50 درصد تخفیف مراسم ازدواج و آبرومند و بدون دخالت مستقیم عوامل موسسه را برگزار می‌کند.

ذاتی‌حقیقی برگزاری جلسه هم‌اندیشی به صورت هر 15 روز یک بار در مجتمع فرهنگی خاتم‌الانبیاء (ص) رشت را در راستای ترویج ازدواج و کاهش طلاق ذکر کرد و متذکر شد: در این جلسات از اساتید و روان‌شناسان استفاده می‌شود.

انتهای پیام/083468

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در سلامت
خواندن کد خبر: 7695